PolskiEnglish
Creditreform Polska w Google+
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Twórca Facebooka wieszczy zmierzch ekranów

Jeżeli Mark Zuckerberg nie myli się, czeka nas niebawem wielka rewolucja technologiczna. Będzie to również prawdziwy przełom w systemach informacyjnych

hyperreality-jpgDyrektor generalny i główny twórca największego serwisu społecznościowego wygłosił niedawno odczyt na dorocznej konferencji F8. Poruszono na niej wiele interesujących tematów, jednak największym echem odbiły się słowa Marka Zuckerberga na temat rzeczywistości rozszerzonej (AR). Jego zdaniem, urządzenia wyposażone w ekrany odejdą w przeszłość i zastąpią je specjalne okulary lub soczewki kontaktowe, dzięki którym cyfrowe dane będą pojawiać się na dowolnych oglądanych powierzchniach.

Trzeba przyznać, że Facebook nie zajmuje się tematem jako pierwszy. Nad podobnymi produktami pracują od dawna takie firmy, jak Google, Microsoft czy Magic Leap. Jednak słowa Zuckerberga mają zawsze znaczenie.

 

W jaki sposób zmieni się świat informacji, jeżeli odejdziemy od ekranów komputerów i komórek? Być może odpowiedzią jest znany film Hyper-Reality stworzony w ubiegłym roku przez Keiichi Matsudę. Przedstawia on wizję niezbyt odległej przyszłości, w której fizyczne i wirtualne rzeczywistości zlewają się ze sobą. To z pewnością olbrzymie wyzwanie dla dostawców informacyjnego kontentu. Sama przyszłość może zaś być jeszcze bardziej fantastyczna. W końcu eksperci Facebooka prowadzą też prace nad systemami, które mają umożliwić wprowadzanie danych bezpośrednio za pomocą fal mózgowych. Taki przełom w systemach informacyjnych aż trudno sobie na razie wyobrazić. Ale od czego mamy Marka Zuckerberga?

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy