PolskiEnglish
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Podsumowanie 2015 roku

Miniony rok zapisał się w historii Creditreform Polska wieloma interesującymi faktami

cr2015-png

Rankingi:
Ranking Liderzy Wiarygodności 2014

W ciągu roku przygotowujemy kilkadziesiąt tysięcy raportów na temat wiarygodności płatniczej przedsiębiorstw. Postanowiliśmy przedstawić ranking 100 najbardziej wiarygodnych firm w 2014 roku - LIDERZY WIARYGODNOŚCI 2014 według CREDITREFORM POLSKA. Firmy na liście zostały uszeregowane według wartości jednego, bardzo istotnego, wskaźnika – jest nim Indeks Zdolności Płatniczej. Indeks ten stanowi syntezę oceny firmy przeprowadzonej w przygotowywanych w Creditreform raportach. W największym uproszczeniu, informuje on o skali ryzyka w kontaktach handlowych z badaną firmą.


Najbardziej Wiarygodna Polsko-Niemiecka Firma

Tym razem postanowiliśmy nieco ograniczyć wybór do grupy firm funkcjonujących w polsko-niemieckiej przestrzeni gospodarczej. Uznaliśmy, że będąc firmą pochodzącą z Niemiec, powinniśmy ze szczególną uwagą potraktować przedsiębiorstwa budujące swoją przewagę konkurencyjną na kontaktach z innymi firmami po drugiej stronie granicy na Odrze. Uczestnicy mogli zgłaszać się do Konkursu poprzez wypełnienie formularza na dedykowanej podstronie internetowej organizatora.  W oparciu o dane przesłane przez Uczestników oraz dane pozyskane z innych, ogólnodostępnych źródeł,  Creditreform opracował raporty o wiarygodności płatniczej Uczestników według standardowej procedury. Unikatowe Certyfikaty Wiarygodności Płatniczej wraz z listem gratulacyjnym od Prezesa Zarządu firmy Creditreform Polska Sp z o. otrzymały: Przedsiębiorstwo Usług Naukowo-Technicznych PRO NOVUM Sp. z o.o., ECOVIS SYSTEM REWIDENT Sp. z o.o. oraz LUBCON POLSKA Sp. z o.o.



Konferencje:
Letnia Akademia Windykacji

3 września 2015 roku odbyły się warsztaty o windykacji międzynarodowej w ramach Letniej Akademii Windykacji organizowanej przez VNT Law&Communication. LAW to cykl specjalistycznych spotkań dla osób, które zajmują się windykacją w swej codziennej działalności.Naszym reprezentantem był Maksymilian Bąk, product manager, który opowiedział m.in. o uwarunkowaniach windykacji należności na terenie Unii Europejskiej i o metodach skutecznej egzekucji w kilku wybranych krajach UE.


Forum Strategicznego Wywiadu  Biznesowego

17 września 2015 odbyło się spotkanie Forum Strategicznego Wywiadu Biznesowego na Akademii Leona Koźmińskiego. Jednym z prelegentów była Magdalena Maciejewska, kierownik działu informacji w Creditreform Polska. Opowiadała ona o źródłach danych wykorzystywanych przez wywiadownie gospodarcze.

Tematyka Forum SWB to szeroko rozumiany wywiad biznesowy (często występujący w Polsce także pod wieloma innymi nazwami: gospodarczy, konkurencyjny, rynkowy, geopolityczny, ekonomiczny, itp.). Tegoroczne forum było pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce.


China Expo

Już piąty raz chińscy przedsiębiorcy odwiedzili w tym roku Warszawę w związku z kolejną edycją targów China Expo Poland. Na targach można było dowiedzieć się, w jaki sposób sprawdzić kontrahenta z Chin. A wszystko dzięki temu, że jednym z prelegentów był Jacek Koziaczy, prezes zarządu Creditreform Polska. – Rynek informacji kredytowej w Chinach jest dość trudny. Choćby z tego powodu, że żaden ze znaczących światowych dostawców nie dysponuje bazą danych chińskich przedsiębiorstw o dobrej jakości – mówił prezes Jacek Koziaczy.

 

Goldensolutions

15 września w warszawskim hotelu Novotel odbyła się konferencja dotycząca windykacji telefonicznej organizowana przez Golden Solutions - uznaną na rynku firmę specjalizującą się właśnie w organizowaniu spotkań biznesowych. Naszym przedstawicielem był Bogusław Gębarowski, dyrektor działu windykacji Creditreform Polska, który wygłosił prelekcję na temat "Asertywność w rozmowach windykacyjnych".


Wydarzenia:
Badanie na temat "Świadomości firm dotyczącej wiarygodności płatniczej kontrahentów"

Wspólnie z Infor i Monitorem Urzędowym rozpoczęliśmy w tym roku badanie on-line na temat świadomości firm dotyczącej wiarygodności płatniczej kontrahentów. Zachęcaliśmy do wypełnienia ankiety. Na podstawie zebranych wyników powstał raport, który rozsyłaliśmy do respondentów.

Statuetka dla Emila Vogta

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa świętowała w tym roku 20-lecie swojego istnienia. Obchody jubileuszu odbyły się w dniu polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych gabinetów premier RP Ewy Kopacz i kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Podczas Gali około 40 firm - założycieli Izby otrzymało pamiątkowe statuetki. Jednym  z odbierających nagrodę był Pan Emil Vogt, właściciel i członek zarządu Creditreform Polska. Wyróżnienie to podkreśla zaangażowanie naszej firmy i osobiście Pana Vogta w rozwój polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej i przenoszenie na polski grunt najlepszych europejskich doświadczeń związanych z dbałością o uczciwość i przejrzystość procesów gospodarczych.


Początek cyklu webinariów

W tym roku miało też miejsce rozpoczęcie cyklu webinariów sygnowanych przez Creditreform Polska. Już pierwsze z nich -  „Jak sprawdzić wiarygodność kontrahenta?”- zyskało duże zainteresowanie wielu firm. Dość powiedzieć, że w internetowym seminarium prowadzonym przez Magdalenę Maciejewską, kierownika Działu Informacji w Creditreform Polska, uczestniczyło około 60 uczestników. Webinarium składało się z dwóch części. Podczas pierwszej przedstawiona została prezentacja, a w części drugiej zainteresowani zadawali dodatkowe pytania. Kolejne webinarium - tym razem o zatorach płatniczych - przygotował Bogusław Gębarowski. Na razie odbyły się u nas trzy webinaria, ale to dopiero początek.

 

Prasa

Artykuły z udziałem lub wręcz napisane przez naszych pracowników, pojawiały się w wielu mediach - miesięczniku finansowym "BANK", kwartalniku PROMERITUM, czy też "Gazecie Finansowej".



Nowe produkty

Nowe raporty i certyfikaty

Przygotowaliśmy w tym roku jeszcze bardziej szczegółowe raporty dotyczące badanych firm – często zawierają one dane nieco trudniej dostępne, niż w tych, które umieszczaliśmy zazwyczaj. Przedsiębiorstwa lubią ukrywać niektóre dane, a w każdym razie nie chwalą się nimi publicznie. Takimi informacjami mogą być choćby zasoby nieruchomości lub wielkość majątku ruchomego.

Pojawiły się również zupełnie nowe certyfikaty wiarygodności – w ekskluzywnej formie statuetek, które można postawić na biurku – odpowiednio platynowe, złote lub srebrne.

 

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa