PolskiEnglish
Creditreform Polska w Google+
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Bezpieczne wakacje tylko ze sprawdzoną firmą

Media donoszą, że biura turystyczne dawno nie były w tak dobrej kondycji. Czytanie gazet nie zwalnia nas jednak z obowiązku myślenia

maxpixel-freegreatpicture-com-bathing-beach-paradise-palm-trees-sea-holiday-1921598-jpg

Ten scenariusz miał miejsce już kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt razy. Klienci biura podróży dali się nabrać na reklamowe oferty, wpłacili pieniądze i czasem nawet udało im się dolecieć do innego państwa na upragniony urlop. Lecz oto nasze biuro podróży bankrutuje. Zostajemy zamknięci w hotelu, czasami uda nam się wymknąć stamtąd  bez paszportów… Co gorsza, nie wystarczy w dzisiejszych czasach zdanie się na oceny starych klientów i renomę danego biura – bo bankrutują nawet te bardzo znane, o ugruntowanej pozycji.

Tymczasem gazety triumfalnie donoszą, że polska branża turystyczna jest w świetnej kondycji, że dawno nie było tak bezpiecznie. Faktycznie, pewna poprawa jest. Kilka lat temu na liście KRD znaleźć można było około 150 biur podróży. Obecnie jest… 130. Czy to na pewno powód do świętowania?

Niedawno na liście najlepiej ocenionych firm serwisu Crefo.pl dość wysoko znajdował się Rainbow Tours. To właściwie jedyny powód, dzięki któremu możemy czuć się bezpiecznie - jeżeli wybierasz się na wycieczkę zorganizowaną, to sprawdź przed wyjazdem wiarygodność organizatora. Można więc udać się  Polskiej Izby Turystyki lub do jej lokalnego przedstawicielstwa. Tyle że nawet renomowane biuro podróży może spłatać ci psikusa. Wystarczy przypomnieć głośną sprawę bardzo znanego biura podróży Alpina Tours – ludzie zapłacili za wycieczkę, a potem mieli duże problemy z odzyskaniem pieniędzy od bankruta. Jeżeli upewnisz się, że nie grozi ci wykwaterowanie z hotelu albo bezowocne oczekiwanie na powrotny autokar, to dopytaj się, co obejmuje cena wyjazdu. Może się okazać, ze opłaty, które należy uiścić na miejscu podwoją cenę wycieczki. Trzeba uważać zwłaszcza na oferty „last minute”, które często są tylko teoretycznie tańsze.

A przede wszystkim warto wykupić raport o danym biurze podróży, który zawiera szczegółową ocenę wiarygodności firmy. Dowiemy się z niego, od kiedy firma działa i czy rzetelnie wywiązuje się z zobowiązań. Poza tym, otrzymujemy informację o tym,  kto jest uprawniony do podpisywania umów w imieniu firmy turystycznej, co bywa szczególnie istotne, gdyż stanowi warunek ważności umowy. A w przypadku dochodzenia odszkodowania dobrze też wiedzieć, jakim majątkiem dane biuro podróży dysponuje.

 

 

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy