PolskiEnglish
Creditreform Polska w Google+
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Jacek Koziaczy ekspertem China Expo Poland 2017

Już siódmy raz chińscy przedsiębiorcy odwiedzili Warszawę w związku z kolejną edycją targów China Expo Poland. Wydarzenie odbyło się w dniach 14-16 września w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie

china1-horz-jpgPodczas targów zwiedzający mieli okazję na zdobycie wielu informacji o Państwie Środka, oczywiście przede wszystkim w kontekście biznesowym. Wiedzy o biznesie dostarczyły eksperckie konferencje branżowe. Warto bowiem pamiętać, że zanim podejmiemy decyzję o znaczeniu strategicznym, warto zasięgnąć opinii, posłuchać wskazówek ekspertów etc.  - Targi jak China Expo Poland to nie tylko możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych z chińskimi partnerami, ale także, co równie istotne, dostęp do wielu ekspertów w dziedzinie współpracy z Chinami w ramach towarzyszących targom konferencji. To sposobność do zdobycia cennych informacji i wskazówek, jak również poznania i oceny ofert oraz usług firm konsultingowych, spedycyjnych czy finansowych, a tym samym lepszej orientacji w rynku – zauważyła Paulina Kiełbus-Jania z BigChina.pl.

Na targach można też było dowiedzieć się, w jaki sposób sprawdzić kontrahenta z Chin. Jednym z prelegentów był Jacek Koziaczy, prezes zarządu Creditreform Polska, który podzielił się ze słuchaczami najnowszymi informacjami w tej dziedzinie. – Tamtejszy system prawny jest względnie sprawny, ale niezbyt dobrze rozwinięty, szczególnie jeśli chodzi o usługi. Brakuje też tego, co możemy nazwać kulturą jawności – zauważył Jacek Koziaczy. W jego opinii, następuję jednak wiele zmian na lepsze – przykładem mogą być ułatwienia w rejestrowaniu nowych firm czy zmienione zasady audytu sprawozdań finansowych. Z drugiej strony pojawia się widmo systemowego kryzysu (przestrzega przed tym Międzynarodowy Fundusz Walutowy) i ucieczki kapitału. – Są jednak bardzo pozytywne sygnały świadczące o konwersji gospodarki. Pamiętajmy też o gigantycznych zasobach walutowych w chińskim skarbcu – dodał Jacek Koziaczy.  

 

 

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy