PolskiEnglish
Creditreform Polska w Google+
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Ostatni kwartał 2017 roku – pierwsze potknięcie smartfonów

Globalny rynek smartfonów skurczył się po raz pierwszy w swojej historii w czwartym kwartale 2017 r. Według Gartnera, przez 3 ostatnie miesiące ubiegłego roku sprzedano około 408 milionów nowoczesnych komórek, co stanowi spadek o 5,6% w stosunku do 4 kwartału 2016 r.

whatsapp-ios-iphone-phone-homescreen-apps-1370784-pxhere-com1-jpg

Okazuje się, że dwaj najwięksi gracze rynkowi - Samsung i Apple – odczuli to załamanie na własnej skórze. Sprzedaż smartfonów Samsunga spadła w czwartym kwartale o 3%, podczas gdy sprzedaż iPhonów Apple - o 5%. Spadek w okresie świątecznym jest szczególnie zauważalny, ponieważ konsumenci zwykle otrzymywali najwięcej nowych telefonów pod choinkę.

Analitycy Gartnera nie twierdzą jednak, że mamy do czynienia z jakimś odejściem od mobilnej telefonii. Po prostu średni cykl życia smartfona staje się dłuższy. Konsumenci często odkładają aktualizacje smartfonów, ponieważ kupują więcej modeli o wysokiej jakości, twierdzi dyrektor badań Gartner Anshul Gupta. W miarę zmniejszania się luki technologicznej między generacjami urządzeń konsumenci są mniej skłonni do modernizacji, ponieważ ich obecny smartfon spełnia ich potrzeby. Wydłużające się cykle aktualizacji mogą negatywnie wpłynąć na marki i firmy, które chcą wykorzystać nowe i innowacyjne funkcje aplikacji mające na celu zwiększenie zaangażowania klientów. Poza tym, brakuje wysokiej jakości, tanich smartfonów.

Globalna sprzedaż smartfonów prawdopodobnie znów się wzrośnie w 2018 r., choć nieznacznie. Szersze przyjęcie asystentów głosowych z obsługą AI, doświadczeń wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz inteligentniejszych aparatów przez producentów telefonów może zachęcić konsumentów do wcześniejszego ulepszania swoich urządzeń. Pomoże to również wzmocnić rynek deweloperów aplikacji.   

 

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy