PolskiEnglish
Creditreform Polska w Google+
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Creditreform radzi, jak wybrać uczelnię wyższą

Szkoły wyższe tradycyjnie posiadają bardzo wysoką wiarygodność płatniczą. To może być też jeden z czynników wyboru

univers-jpeg

Decydując się na zdobycie tytułu licencjata lub magistra zwykle bierzemy pod uwagę kierunek studiów i siedzibę uczelni. Warto jednak przyjrzeć się również IZP (indeksowi zdolności płatniczej) zgodnie z metodologią Creditreform Polska. Ten wskaźnik liczony jest nieco odmiennie w przypadku szkolnictwa wyższego – przynajmniej w porównaniu z firmami produkcyjnymi. Nie da się zatem bezpośrednio porównywać uniwersytetu medycznego z fabryką opon – co zresztą nawet bez posiadania wszechstronnej wiedzy na temat gospodarki wydaje się być logiczne. Warto jednak wiedzieć, że gdyby szkoły ponadlicealne stawały w szranki ze spółkami nastawionymi na zwiększanie zysku, to prawdopodobnie nie byłyby na straconej pozycji.

Uniwersytet Wrocławski, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oraz Politechnika Warszawska to trzy najbardziej wiarygodne uczelnie w Polsce. Całą pierwszą dziesiątkę prezentujemy poniżej.

Przypomnijmy, że Indeks Zdolności Płatniczej Creditreform informuje o skali ryzyka w kontaktach handlowych z ocenianą firmą. Metoda obliczania Indeksu to autorskie dzieło Creditreform powstałe przy współpracy ze specjalistami z zakresu finansów i ekonomii przedsiębiorstw oraz innych podmiotów. Indeks Zdolności Płatniczej podawany przez Creditreform obliczany jest z kombinacji kilkunastu cech podawanych w raporcie o wiarygodności płatniczej, a także na podstawie wartości porównawczych pochodzących z analizy branżowej.

uczelnie-jpg

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy