PolskiEnglish
Creditreform Polska w Google+
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Twitter – co będzie z bezpieczeństwem?

Grupa akcjonariuszy na Twitterze zachęca firmę do przygotowania raportu na temat kroków, jakie podejmuje ona w celu zwalczania fałszywych wiadomości i innych nadużyć związanych z jej usługami. Zarząd sprzeciwia się temu środkowi, mówiąc, że firma już robi i ujawnia wystarczająco dużo

jackdorsey-jpg

Fundusz Emerytalny w stanie Nowy Jork i Arjuna Capital złożyły wniosek akcjonariusza, który zachęci Twittera do opracowania szczegółowego raportu na temat tego, jak egzekwowane są warunki korzystania z usług sieci społecznościowej. Akcjonariusze ponaglają również firmę, aby w raporcie uwzględniła potencjalne ryzyko finansowe i inne rodzaje ryzyk, takich jak prawne i wizerunkowe.

 

Ze swojej strony zarząd Twittera wezwał inwestorów do odrzucenia wniosku. Firma nie tylko dokonała wielu aktualizacji swoich usług i zasad w ciągu ostatniego roku, ale także ograniczyła nadużycia, twierdzą przedstawiciele zarządu. Co więcej, dostarczenie społeczeństwu większej ilości informacji o takich działaniach mogłoby prowadzić do zwiększenia niebezpieczeństwa.

 

Twitter, wraz z Facebookiem i Google, był obserwowany przez organy nadzoru w ciągu ostatniego roku. Nastąpiło to po doniesieniach, że popierane przez Rosję grupy przejęły usługi tych firm, aby szerzyć propagandę i inne dezinformacje w rzekomej próbie wpłynięcia na amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku. Twitter jest również krytykowany z powodu dużej liczby wypowiedzi szerzących nienawiść i przypadków nękania określonych użytkowników.

 

Czy rzeczywiście wniosek o większą przejrzystość jest bezzasadny? W końcu niedawno sam prezes i współzałożyciel Twittera, Jack Dorsey, stwierdził, że firma nie robi wystarczająco dużo, aby walczyć z agresywnymi postami. Dorsey, który zresztą opublikował pierwszy twitt w historii, powiedział nawet, że kierowana przez niego firma nie przewidziała do końca lub nie zrozumiała negatywnych konsekwencji dla świata, jakie może przynieść platforma.

 

 

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy