PolskiEnglish
Creditreform Polska w Google+
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Łubu-dubu, łubu-dubu, czyli najlepsi szefowie w finansach

Prezesi amerykańskich banków są najbardziej lubiani przez swoich pracowników. A może w grę wchodzi nie rzeczywista sympatia, lecz wyrachowanie?

0002h3y2r0pkopjn-c0-jpg

W specyficznym świecie bankowym satysfakcja z pracy często może zająć odległe miejsce na liście priorytetów. Z pewnością bardziej liczy się to, ile się zarabia. Jednak posiadanie dobrego dyrektora generalnego zawsze będzie wyzwaniem dla banków i innych instytucji finansowych poszukujących nowych pracowników. Ale który z głównych prezesów banków ma najwyższy poziom akceptacji wśród swoich podwładnych? Korzystając z danych pochodzących z witryny rankingu ofert pracy Glassdoor, analitycy ze szwajcarskiego banku UBS zebrali dane dotyczące szefów najbardziej rozpoznawalnych marek w globalnych finansach. Dość powiedzieć, że wykorzystano ponad 56 tys. rekordów.

Dane pokazały, że szefowie dużych amerykańskich banków znacznie częściej uzyskują aprobatę swoich pracowników niż ich europejscy odpowiednicy. Pierwsza trójka najbardziej lubianych szefów to James Gorman z banku Morgan Stanley, Jamie Dimon z JPMorgan oraz odchodzący lider Goldman Sachs, Lloyd Blankfein. Każdy z nich otrzymał od swoich pracowników ocenę na poziomie wyższym niż 80 proc. Dla porównania - nowy szef Deutsche Bank Christian Shawing uzyskał zaledwie około 60 proc.

Przypomina to oczywiście trochę słynną scenę z filmu „Miś”, w której główne skrzypce odegrali Jerzy Turek i regał z pucharami. Być może Amerykanie po prostu bardziej lubią swoich przełożonych niż Europejczycy albo też ich etyka pracy nie pozwala oceniać szefa negatywnie. Ciekawie byłoby przeprowadzić podobne badania w Polsce...

 

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy