PolskiEnglish
Creditreform Polska w Google+
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Złe Google Cię śledzi? Bo na to pozwalasz

Przez media przetacza się fala krytyki, bo Google zapisuje nasze lokalizacje nawet wtedy, gdy nie wyrażamy na to zgody. Tyle że tak naprawdę na to mu pozwalamy

badgoogle-jpg

W dochodzeniu Associated Press ustalono, że wiele usług Google na urządzeniach z Androidem i iPhone'ach przechowuje dane o twojej lokalizacji, nawet jeśli korzystasz z ustawień prywatności, które wyraźnie mówią, że zapobiegną temu. Naukowcy z dziedziny informatyki w Princeton potwierdzili te ustalenia na prośbę AP. W przeważającej części Google z góry prosi o pozwolenie na wykorzystanie informacji o Twojej lokalizacji. Aplikacja taka jak Mapy Google przypomni Ci o zezwoleniu na dostęp do lokalizacji, jeśli używasz jej do nawigacji. Jeśli zgodzisz się na rejestrowanie swojej lokalizacji w czasie, Mapy Google będą wyświetlać tę historię na "osi czasu", która mapuje Twoje codzienne ruchy.

Strona pomocy Google na ten temat zawiera następujące informacje: "Możesz wyłączyć Historię lokalizacji w dowolnym momencie. Po wyłączeniu Historii lokalizacji odwiedzane miejsca nie są już przechowywane." Tyle że, zdaniem dziennikarzy AP, to nie jest prawda. Nawet jeśli Historia lokalizacji jest wstrzymana, niektóre aplikacje Google automatycznie zapisują dane o lokalizacji z datą bez pytania. Na przykład Google zapisuje migawkę miejsca, w którym jesteś, gdy tylko otworzysz aplikację Mapy. Automatyczne codzienne aktualizacje pogody w telefonach z systemem Android dokładnie określają, gdzie jesteś. 

Problem dotyczący prywatności dotyczy około dwóch miliardów użytkowników urządzeń, na których działa oprogramowanie Google do Androida oraz setek milionów użytkowników iPhone'ów na całym świecie, którzy korzystają z Google do map lub wyszukiwania.

Tyle że - uwaga! Wstrzymanie HIstorii lokalizacji wcale nie oznacza, że automatycznie wyłączyliśmy inne usługi lokalizacyjne na urządzeniu. A instalując je wyraziliśmy na ten przykład zgodę na śledzenie aktywności w aplikacjach i internecie. 

Tak, to prawda - inwigilacja Google'a staje się permanentna. Ale sami na to pozwalamy.

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy