PolskiEnglish
Creditreform Polska w Google+
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Cybermafie dysponują ogromnymi funduszami

Cyberprzestępcy wydają 10 razy więcej pieniędzy na znajdowanie słabych punktów w obronie cybernetycznej organizacji, niż organizacje, które stają się cele ich ataków, przeznaczają na ochronę przed atakiem.

hacker-2300772640-jpg

Społeczność przestępcza w cyberprzestrzeni wydaje rocznie ponad 1 bilion na rozwój ataków w porównaniu z wydatkami w wysokości 96 miliardów dolarów wydanymi przez organizacje na zabezpieczenie się przed atakami. Zwiększa to liczbę ataków na organizacje na całym świecie, a głównym celem w skali świata jest dziś Wielka Brytania.

W badaniu przeprowadzonym w sierpniu przez Carbon Black poproszono 250 dyrektorów ds. Informatycznych, CTO i CISO z Wielkiej Brytanii o wypowiedzi na temat ataków, z którymi mieli do czynienia w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Łącznie aż 92% brytyjskich firm było w ciągu ostatniego roku nękanych przez cyberprzestępczość, a prawie połowa z nich padła ofiarą wielokrotnych naruszeń (trzy do pięciu razy w ciągu ostatniego roku). 82% respondentów stwierdziło, że w tym roku doświadczyło więcej ataków niż w roku ubiegłym. W sektorze usług finansowych ten odsetek był wyższy, gdyż sięgnął 89%. Również 83% organizacji rządowych i 84% detalistów doświadczyło wzrostu liczby ataków.

Złośliwe oprogramowanie było najczęstszą metodą uderzającą w badane organizacje w Wielkiej Brytanii, a około 28% miało do czynienia z co najmniej jedną taką próbą naruszenia.  - W związku z globalnym trendem ataki cybernetyczne w Wielkiej Brytanii stają się coraz częstsze i bardziej wyrafinowane, ponieważ podmioty z państw narodowych i syndykaty przestępcze nadal wykorzystują ataki bez użycia siły, aby pozostać niewykryte – stwierdzono w raporcie. Zdaniem jego autorów, ten problem jest potęgowany przez zasoby i budżetowanie. Nie tylko istnieje bowiem duży deficyt talentów w tej dziedzinie, ale także duża różnica wydatków.  W raporcie stwierdzono również, według liderów IT, źródłem ogromnej większości cyberataków są Rosja i Chiny. Zaskakująco duży ich odsetek kierowany jest jednak również z USA.

 

 

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy