PolskiEnglish
Creditreform Polska w Google+
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Elon Musk przejmie IoT?

Należąca do Elona Muska firma kosmiczna SpaceX pozyskuje 500 milionów dolarów z wyceny wartej 30,5 miliarda dolarów na sfinansowanie satelitarnego serwisu internetowego. To może być gigantycznie zyskowna inwestycja

satellite-orbiting-earth-jpgFirma planuje uruchomienie ogromnej sieci satelitów na orbicie, aby świadczyć usługi internetowe dla urządzeń znajdujących się w terenie, by stworzyć firmom i konsumentom alternatywę dla urządzeń komórkowych. I chociaż SpaceX nie ujawnił, które branże wzbudzają jego największe zainteresowanie, to może w ten sposób zaspokoić zapotrzebowanie na IoT. To zapewni firmie niewyobrażalnie duży strumień przychodów. Jednak istnieją pewne niebezpieczeństwa. Przede wszystkim sieci satelitarne generalnie mają wysokie nakłady początkowe, a więc i wyższe koszty dla klientów a to może ograniczyć ich wycenę. Mimo to, dzięki nowym funduszom SpaceX, relacjom inwestorskim i przychodom z branży rakietowej, firma może potencjalnie przekroczyć początkowe nakłady inwestycyjne potrzebne do doprowadzenia satelitów na orbitę.

SpaceX chce uzyskać dostęp do swojej usługi internetowej Starlink z nowym kapitałem. Planowana przez satelitę sieć komunikacyjna wymagałaby sieci tysięcy satelitów, żeby pokryć planetę zasięgiem bezprzewodowej sieci. Na razie Elon Musk uzyskał zgodę amerykańskiego rządu na rozmieszczenie około 11 000 satelitów. Firma uruchomiła dwie jednostki testowe na orbicie w lutym, aby rozpocząć ocenę, jak będzie wyglądała jej usługa i co firma będzie musiała zrobić, aby skalować swoją działalność. Nowa runda finansowania umożliwi firmie przyspieszenie testów i potencjalnie przyspieszy komercyjne wdrożenia, chociaż prawdopodobnie wymagałoby to dodatkowego zastrzyku kapitału - powyżej 500 milionów dolarów - aby te satelity mogły w ogóle znaleźć się na orbicie.

Internetowy serwis satelitarny Starlink może być ogromnym dobrodziejstwem dla IoT, jeśli SpaceX zdecyduje się włączyć do swojej sieci usługi o niskiej mocy. Połączenia satelitarne mają jedną przewagę nad sieciami komórkowymi – nie wymagają stałych punktów dostępu.

 

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy