PolskiEnglish
Creditreform Polska w Google+
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

O wpływie kotów na gospodarkę

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota (17 lutego) warto przyjrzeć się wpływowi futrzaków na gospodarkę

pippinekkitty-jpg

W ostatnich latach hodowla zwierząt stała się prawdziwym stylem życia w miastach, co dało początek temu, co media nazywają "ekonomią zwierząt domowych".W Unii Europejskiej kot jest najpopularniejszym zwierzęciem domowym. Mieszkańcy UE mają w sumie 74 miliony kotów, a ok. 8 mln mniej psów (dane FEDIAF). 

Według danych Euromonitor International i APPA globalnie na żywność i produkty dla zwierząt domowych wydano 106,3 mld USD w 2016 r. Ok. 40 proc. tej kwoty przypada na Stany Zjednoczone. Należy jednak zauważyć, że szacunki nie obejmują usług (zwłaszcza weterynaryjnych), a także pośrednich skutków gospodarczych, które są wielokrotnie większe.

Euromonitor International oblicza, że roczne przychody producentów żywności i akcesoriów to ok. 750 mln dolarów (2,85 mld zł). Kwota ta nie obejmuje jednak usług i pośredniego wpływu na gospodarkę. Bez problemu można ją, chociażby na podstawie badań w USA, ocenić na kilkanaście mld złotych. Dodatkowo według Euromonitora w latach 2011-2016 rosła ona każdego roku o 6,5 proc.

Czyli koty pobudzają gospodarkę? Zapewne tak, chociaż nie można zapominać o pewnym czynniku. Chodzi o... przeciążenie sensoryczne. Obrazki z kotami oglądane w Internecie skutecznie rozpraszają nas wszystkich, kiedy próbujemy pracować...

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy