PolskiEnglish
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Nadciągają kwantowe chmury

Amazon właśnie ogłosił udostępnienie Braket, czyli nowej usługi przetwarzania w chmurze, która daje programistom i badaczom możliwość majstrowania przy obwodach kwantowych.

physics-3871216640-jpg

Według informacji prasowej podanej przez Amazon użytkownicy będą mogli budować własne obwody kwantowe i aplikacje oraz testować je na maszynie Amazon. Amazon tak naprawdę nie zbudował komputera kwantowego - zamiast tego współpracuje z innymi organizacjami, które to zrobiły - ale dzięki Braket jesteśmy teraz jeszcze bliżej świata, w którym komputery kwantowe są wreszcie powszechne i praktyczne.

Ponieważ budowa komputera kwantowego jest szczególnie trudna, według TechCrunch Amazon postanowił pominąć ten krok. Zamiast tego nawiązał współpracę z trzema firmami - D-Wave, IonQ i Rigetti - które zbudowały własne prototypy.

Zasadniczo Braket to zunifikowany interfejs, za pośrednictwem którego programiści będą mogli uzyskać dostęp do maszyn tych trzech firm, dając im szansę przetestowania i udoskonalenia wszelkich programów kwantowych, które wymyślą.

„Dzięki współpracy z AWS będziemy w stanie zapewnić dostęp do naszych systemów na znacznie szerszym rynku i pomóc przyspieszyć rozwój tej rozwijającej się branży” - powiedział Chad Rigetti, dyrektor generalny Rigetti.

 

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy