PolskiEnglish
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Rosja zastąpi Wikipedię państwową witryną

Ostatnio rosyjski prezydent Władimir Putin narzekał, że popularna encyklopedia internetowa Wikipedia jest „niewiarygodna” i wezwał do jej zastąpienia.

putin-jpg

Teraz rosyjski rząd potwierdził, że zastąpi Wikipedię internetową wersją „Wielkiej Rosyjskiej Encyklopedii”, donosi Reuters.

„Jeśli chodzi o Wikipedię… lepiej zastąpić ją nową Wielką Rosyjską Encyklopedią w formie elektronicznej”, rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti zacytowała Putina na spotkaniu na Kremlu w zeszłym miesiącu. „Przynajmniej będą to wiarygodne informacje, przedstawione w dobry, nowoczesny sposób”.

To kolejny znak, że Kreml bierze aktywny udział w zwalczaniu informacji, do których obywatele mają dostęp online. Na początku tego roku rosyjskie władze ogłosiły plany tymczasowego odłączenia kraju od Internetu, aby przetestować obronę przed cyberbezpieczeństwem.

W 2017 r. Rosyjski rząd ogłosił także, że planuje obsłużyć do 95 procent całego ruchu internetowego lokalnie - to znaczy niezależnie od reszty świata - do 2020 r.

Nowa encyklopedia online będzie podobno kosztować około 2 miliardów rubli (31 milionów dolarów). Według Reutera rząd planuje także utworzenie krajowego centrum badań i edukacji, które będzie obsługiwać Wielką Rosyjską Encyklopedię.

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy