PolskiEnglish
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Coraz więcej niewypłacalnych firm w Polsce

Z danych pochodzących z sądów gospodarczych wynika, że liczba niewypłacalnych przedsiębiorstw w Polsce rośnie w sposób lawinowy. Największy przyrost niewypłacalności występuje w usługach.

mubariz-mehdizadeh-lhmu-fxzwzm-unsplash-jpgLiczba upadłości polskich przedsiębiorstw w I półroczu 2021 r. wyniosła około 1200, czyli była prawie trzykrotnie wyższa w porównaniu z analogicznym okresem 2020 roku. – To z jednej strony oczywiście wynik pandemii, ale z drugiej także efekt pojawienia się uproszczonej procedury sądowej – zauważa Magdalena Maciejewska, kierownik działu informacji w Creditreform Polska.

 

Okazuje się bowiem że klasycznych bankructw jest nawet nieco mniej niż rok temu. Upadłość w postaci nowej uproszczonej procedury zatwierdzenia układu, tj. bez wpisu do sądu, stanowi ponad 2/3 wszystkich przypadków.

 

Jednocześnie, zmniejszyła się nie tylko liczba bankructw, ale także nieco spadła popularność przyspieszonych postępowań układowych oraz postępowań sanacyjnych. 

 

Statystyki spływające z sądów gospodarczych potwierdzają wzrost niewypłacalności właściwie we wszystkich branżach. – Skala tego zjawiska odzwierciedla sytuację rynkową związaną z kolejnymi lockdownami, oddziałującymi w różny sposób na poszczególne sektory gospodarki – dodaje Magdalena Maciejewska.

 

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa