PolskiEnglish
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Spółki notowane na GPW zaczynają publikować raporty finansowe i oświadczenia dotyczące ładu korporacyjnego

Marzec i kwiecień to tradycyjnie miesiące, w których spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie publikują swoje raporty roczne. Oprócz danych finansowych, na które czekają inwestorzy, równie ważne w przypadku spółek giełdowych są również sprawozdania z działalności zawierające oświadczenia o stosowaniu zasad ładu korporacyjnego.

 

christina-wocintechchat-com-faefwcdokig-unsplash-jpgElementem raportu rocznego, obowiązkowym elementem sprawozdania z działalności każdej spółki giełdowej jest również oświadczenie o stosowaniu ładu korporacyjnego. Ważną informacją dla spółek w tym roku jest fakt, że w przygotowywanym obecnie raporcie rocznym za 2021 r. spółki powinny odnieść się do aktualnych zasad ładu korporacyjnego, tj. do aktualnego zbioru Dobrych Praktyk.

Praca nad oświadczeniem to najlepszy moment dla organów nadzorczych spółki na weryfikację, w jaki sposób stosuje zasady ładu korporacyjnego i jak komunikuje stan ich stosowania.

To tak naprawdę ostatnia szansa na poprawienie informacji o aktualnym stanie stosowania zasad ładu korporacyjnego, które spółka zobowiązana jest przekazywać na podstawie przepisów Regulaminu Giełdy. Wszystkie spółki giełdowe powinny opublikować tę informację do 2 sierpnia 2021 r. Do tej pory, spośród 428 firm aż 20 nie podało tych informacji, a w tej grupie jest siedem polskich firm.

 

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa