PolskiEnglish
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Przetwarzanie w chmurze - nowe sojusze i nowe obawy

A może by tak trochę powróżyć z chmur? Co czeka nas w 2020 roku na niesłychanie perspektywicznym rynku cloud computing?

cloud-computing-33853231280-jpg

W ubiegłym roku Forrester przewidział, że przedsiębiorstwa zaczną modernizować podstawowe aplikacje biznesowe za pomocą chmury obliczeniowej w 2019 r. I transformacja rzeczywiście się rozpoczęła. Rok 2019 przyniósł także duże przejęcia (IBM zakończył przejęcie Red Hat, a VMware ponownie przejęło Pivotal) i zaskakujące nowe sojusze (Oracle współpracowało z Microsoftem w zakresie szybkich połączeń między Oracle Cloud i Azure, a VMware przeniósł swoją Cloud Foundation do Google Cloud).


W 2020 roku rynek usług w chmurze publicznej, w tym aplikacje chmurowe (SaaS), platformy programistyczne i danych (PaaS) oraz usługi infrastrukturalne (IaaS), wzrosną do 299,4 mld USD. Nawet przy wolniejszym wzroście na horyzoncie jest to ogromny sukces konsolidującego, dojrzewającego rynku, który w ciągu zaledwie kilku lat osiągnie pół biliona dolarów. Obecnie 65% amerykańskich przedsiębiorstw korzysta z publicznych platform chmurowych, a 66% korzysta z wewnętrznych prywatnych chmur.


W 2020 gracze światowi zapewne  utworzą jeszcze więcej sojuszy, koncentrując się ponownie na swoich podstawowych mocnych stronach  Jednak bardziej istotne będzie to, że firmy te muszą zająć się bezpieczeństwem chmury. Naruszenie Capital One w AWS zwróciło uwagę na kolejne duże wyzwanie związane z zarządzaniem chmurą: zabezpieczanie aplikacji i danych w coraz bardziej hybrydowym świecie chmur. Hiperskalowi liderzy chmury zwiększą inwestycje w swoje rodzime oferty bezpieczeństwa, podczas gdy dostawcy usług zarządzania w chmurze krzyżowej muszą kupować, budować i/lub nabywać funkcje bezpieczeństwa wykraczające poza wcześniejsze zarządzanie tożsamością i dostępem.

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy