PolskiEnglish
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Azję czeka tsunami niewypłacalności

W miarę eskalacji globalnej recesji azjatyckie firmy zaostrzają procesy zarządzania kredytami, aby zminimalizować ryzyko nieściągalnych długów

 

pxfuel-com-51-jpg

Zgodnie z najnowszym barometrem praktyk płatniczych firmy Atradius dla Azji opóźnienia w płatnościach są w dużej mierze finansowane przez dostawców. W większości badanych krajów wykorzystanie kredytów handlowych wzrosło, a wraz z nim zwiększyły się opóźnienia płatności.

 

Środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19 na całym świecie wpływają na krajowe i międzynarodowe łańcuchy dostaw oraz handel. W porównaniu do ubiegłego roku na czterech badanych rynkach: w Chinach, Hongkongu, Indonezji i na Tajwanie sprzedaż na kredyt wzrosła średnio o 14 procent, a wartość zaległych faktur wzrosła o 56 procent. W dwóch krajach: Indiach i Singapurze sprzedaż na kredyt spadła, ale wartość zaległych faktur wzrosła średnio o 49 procent. Spadek wykorzystania pożyczek w Indiach może wynikać ze znacznego wzrostu liczby przeterminowanych należności.

 

Trudno się dziwić, że w sytuacji recesji światowej gospodarki rośnie ryzyko zaległości w płatnościach. Można oczekiwać dalszego wzrostu zadłużenia i niewypłacalności w 2021 r. Dostawcy muszą zarządzać zmniejszonym popytem i ryzykiem finansowym. Minimalizacja tych obciążeń poprzez staranną ocenę zdolności kredytowej i zapewnienie odpowiedniej stabilności finansowej będzie kluczem do przetrwania wielu przedsiębiorstw.

 

Chociaż barometr praktyk płatniczych przeprowadzony przez Atradius na rynkach azjatyckich wykazuje zróżnicowane podejście do kredytu kupieckiego w całym regionie z wyraźnymi różnicami między krajami, ujawnia również konsekwentne zaangażowanie w kontrolę ryzyka kredytowego. Bez wyjątku firmy w każdym kraju podkreślały swoje zaangażowanie w procesy zarządzania kredytami, a wiele z nich skupiło się na minimalizacji ryzyka.

 

 

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa