PolskiEnglish
Home Page |Impressum |Career tel.:(+48) 22 440 15 00 fax.:(+48) 22 440 15 06
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
135 lat Creditreform 

Jedynie 0,34 proc. niemieckich spółek jest starsza.
Niewypłacalność kontrahenta – jak się można przed nią uchronić? 

Niewypłacalność kontrahenta spędza sen z powiek niejednej firmie. Są metody, oprócz tradycyjnych sposobów zabezpieczeń, na zmniejszenie ryzyka związanego z brakiem zapłaty
Analiza Creditreform: Branża budowlana w Polsce. 

Przez dziesięciolecia istnienia wywiadowni gospodarczej Creditreform, rozwinięta została złożona metodyka oceny firm, która pozwala przypisać każdej ocenianej firmie zestaw parametrów o charakterze ratingowym, obrazującym jej szeroko rozumianą kondycję biznesową oraz w szczególności zdolność do regulowania zaciągniętych zobowiązań. Pod lupę wzięto branżę budowlaną w Polsce, specjaliści przygotowali analizę branżową za ostatnie 18 miesięcy.
Upadłości przedsiębiorstw w Europie w 2013 roku. 

Pięć lat po rozpoczęciu kryzysu finansowego i gospodarczego, liczba upadłości firm w Europie Zachodniej pozostaje nadal na wysokim poziomie.
Zatory płatnicze – lepiej zapobiegać, niż leczyć. 

Według danych opublikowanych w Monitorze Sądowym i Gospodarczym w pierwszym kwartale br. upadłość ogłosiło 189 przedsiębiorstw.
Negocjacje w procesie windykacyjnym. 

Można przypuszczać, że w najbliższych latach przedsiębiorcy coraz częściej i chętniej będą wykorzystywać w procesie dochodzenia należności różne formy mediacji i negocjacji.
Jak skutecznie oddziaływać na dłużników? 

Procesy windykacyjne są rozłożone w czasie i składają się na nie różnorodne działania, prowadzone przy wykorzystaniu odpowiednio dobranych narzędzi windykacyjnych.
Współpraca z BIG Infomonitor S.A. 

Od nowego roku 2014 Klienci Creditreform Polska mogą skorzystać z kolejnego udogodnienia, bazy danych Biura Informacji Gospodarczej Infomonitor.
Creditreform Polska wyróżniła 100 najlepiej ocenionych firm w Polsce w 2013 roku. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym przedsiębiorstwom.
Creditreform Polska nawiązała współpracę z internetową giełdą długów Dlugi.info 

Dlugi.info stają się coraz bardziej popularnym sposobem na odzyskiwanie należności - w tym o niewielkich kwotach oraz przedawnionych. Opublikowano tam już 44.5 tysięcy ofert na łączną kwotę 451 milionów złotych.
Trendy windykacyjne w 2014 roku. 

Branża windykacyjna jest bardzo podatna na otoczenie gospodarcze. Reaguje na to, co dzieje się w firmach i jaka jest skala problemów z regulowaniem należności.
Upadłości w Niemczech w 2013 roku. 

Liczba upadłości w 2013 roku, zarówno wśród firm, jak i osób prywatnych zmniejszyła się. Liczba upadłości wśród firm spadła o 8,4 proc. (26.300 w roku 2013, w roku poprzednim odnotowano 28.720 przypadków), i jest to najniższa wartość od 14 lat. Liczba upadłości konsumenckich spadła o 6,7 proc. W całych Niemczech odnotowano 91.500 przypadków upadłości konsumenckich, w roku poprzednim było ich 98.050. W porównaniu z rekordowym rokiem 2010 (109.960 przypadków) odnotowano spadek aż o jedną szóstą (16,8 proc.)
We cooperate with

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa