PolskiEnglish
Home Page |Impressum |Career tel.:(+48) 22 440 15 00 fax.:(+48) 22 440 15 06
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Stabilny rynek pracy - w lutym stopa bezrobocia wyniosła 5,4%. 

W lutym utrzymywał się sezonowy wzrost liczby bezrobotnych, który był już jednak znacznie mniejszy niż w styczniu (8 tys. w skali miesiąca wobec blisko 50 tys. w styczniu). Jednocześnie wzrost stopy bezrobocia z tytułu ograniczenia zatrudnienia w części sektorów gospodarki w chłodniejszej części roku, zahamował wyraźny i nieoczekiwany wzrost liczby aktywnych zawodowo.
Niemieckie firmy wydłużają terminy płatności 

Obliczany przez Creditreform „wskaźnik płatności” obrazujący zachowania płatnicze niemieckich przedsiębiorstw, który uwzględnia dane o płatnościach ponad miliona firm, jest wiarygodnym źródłem informacji o kondycji niemieckiej gospodarki. Bieżąca wartość analizowanych faktur, które były podstawą do obliczenia ostatniej wartości tego wskaźnika wyniosła aż 86 miliardów euro.
Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt! 

Wszystkim Klientom i Partnerom składamy serdeczne życzenia ciepłych i pełnych radości Świąt Wielkanocnych!
Styczniowe odreagowanie sprzedaży detalicznej po słabym grudniu 

W styczniu sprzedaż detaliczna w ujęciu realnym wzrosła o 3,0% r/r, po grudniowym spadku o 2,3% r/r. Wynik ten okazał się wyższy od prognozy ekspertów BOŚ Banku i mediany prognoz rynkowych wg ankiety Parkietu (po 1,4% r/r).
Gotówka, karty, przelewy bankowe, płatności mobilne – czyli jak płacą Niemcy? 

Gotówka pozostaje preferowanym środkiem płatniczym dla Niemców. Mimo że metod płatności mobilnych stale przybywa – między innymi ze względu na dynamiczny rozwój zamówień online – monety i banknoty nadal cieszą się największą popularnością przy kasach.
„Leasing” jako forma finansowania działalności w Niemczech – wyniki badań niemieckiego banku rozwoju. 

Wśród wielu dostępnych form finansowania majątku, to właśnie leasing stanowi jeden z bardziej popularnych instrumentów wykorzystywanych przez naszych zachodnich sąsiadów. Choć obecne wyniki branży leasingowej w Niemczech podlegają lekkiej korekcie, to liczba nowych transakcji sukcesywnie rosła na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.
Sprzedaż detaliczna odzieży w Niemczech 

W pierwszej połowie 2023 roku sprzedaż detaliczna odzieży w Niemczech wzrosła aż o 9%. Mimo to, niektórzy liderzy branży trafiają na pierwsze strony gazet w związku z ogłaszaniem upadłości.
Dobre wieści z polskiego rynku pracy 

W grudniu 2023 r. stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,1% wobec 5,0% w listopadzie. Choć po 5-ciu miesiącach stabilizacji obserwujemy lekki wzrost, to nic nie wskazuje na zmianę trendów na krajowym rynku pracy. Wzrost stopy bezrobocia pod koniec roku mógł wynikać z efektów sezonowych, tj. ograniczenia zatrudnienia w części sektorów gospodarki (np. budownictwo, turystyka) w okresie zimowym.
Przedstawiamy laureatów prestiżowego rankingu „Liderzy wiarygodności 2023” 

Choć w wielu przedsiębiorstwach trwa jeszcze badanie sprawozdań finansowych na podstawie których możliwe będzie podsumowanie 2023 roku, to my wiemy już kto był najbardziej wiarygodny!
We cooperate with

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa